26 września 2018r. uczniowie klas trzecich gimnazjum pojechali pod opieką p. Katarzyny Kaszy i p. Przemysława Wydry do sosnowieckiego kina "Helios", by obejrzeć film pt. Dywizjon 303", który powstał na podstawie książki Arkadego Fiedlera. Emisja została poprzedzona prelekcją, nawiązującą do wspaniałych zwycięstw "Aniołów zemsty", czyli polskich lotników walczących w Bitwie o Anglię. Każdy z uczniów mógł również zagłosować, odpowiadając na pytanie: "Czy walka za Ojczyznę może być także poza jej granicami?".   Po seansie uczniowie obejrzeli kilka ważnych dla historii naszego miasta miejsc i zabytków, znajdujących się w centrum miasta oraz na Sielcu. Prawdziwą atrakcją stał się również spacer po jesiennym, pełnym słońca parku.